Jarní úklid nejen u vás doma…

3. května 2017 v 17:08 | Radana Charlionet
S přicházejícím jarem se zvyšuje aktivita jater. Játra jsou jakýsi filtr, který odchytává a vylučuje všechny toxiny v těle a chrání imunitní systém. V našem organismu tak plní veledůležitou funkci. Játra drénují nejen odpad vytvořený našim metabolismem, ale také nečistoty, které přicházejí do našeho těla zvenčí. Přirozenou cestou se tak z těla vyloučí vše, co náš organismus považuje za škodlivé a pomůže mu to obnovit jeho biologickou rovnováhu. My toto veledílo našeho hepatického systému můžeme podpořit za pomoci bylinek.
Co do talíře?
Do jídelníčku můžeme s klidem každodenně zařadit celou řadu rostlin, které drénují játra. Tady vám uvádím ty, co máme všichni na dosah ruky: česnek, brokolice, červená řepa, černá ředkev, brukev, jablka, cibule, zelí, salát kadeřavý, kurkuma, estragon, fenykl, majoránka, bobkový list, rozmarýna, tymián, pampeliška, cikorka.
Hořčiny obsažené v cikorce či v pampelišce stimulují produkci a sekreci žluči a zvyšují odvodňovací funkci ledvin. Rostliny z rodu košťálovitých, jako brokolice, řepa, zelí, řepka atd. jsou bohaté na siřičitany, které stimulují detoxikaci jater.
Je vhodné doplnit je rostlinnými vitamíny a prvky, které se rovněž podílejí na detoxikaci jater: vitamín A (meruňky (i sušené), mrkev), vitamíny skupiny B (pivní kvas, kvasnice), vitamín C (čerstvé citrusy, brokolice), vitamín E (lískové ořechy, mandle, slunečnicový olej) a antioxidanty obsažené v hroznech, černém bezu, borůvkách či citrusech.
Zkrátka při přípravě vašich pokrmů upřednostňujte rostliny s hořkou chutí. Je mi jasné, že hořké není pro mnoho z nás příliš lákavé, ale je dobré pro zdraví. Už ayurvédská medicína, stará 5.000 let, doporučovala hořkou chuť, spolu s pálivou až ostrou chutí, během období "vasanta", které trvá od poloviny března do poloviny května.
Co do hrnku?
Jakmile jsou naše játra unavená nebo náš detoxikační systém přetížený nějakým onemocněním nebo znečištěním, mohou se projevit některé příznaky jako únava, časté bolesti hlavy, bolest svalů a kloubů, přecitlivělost na chemické přípravky atd. Vždy v tomto případě konzultujte nejdříve lékaře, protože některé příznaky mohou souviset s jiným onemocněním! Nicméně může to být ten okamžik, kdy náš hepatický systém potřebuje povzbudit léčivou bylinnou kůrou.
Zde vám uvádím některé, generacemi ověřené léčivé rostliny, které si snadno můžete opatřit, a které příznivě působí na žlučník a játra: ostropestřec, lopuch, pampeliška, rozmarýna, třezalka, tymián. Jejich léčivé účinky jsou velmi široké, od zažívacích potíží až po zánět jater, od přejedení až po potravinovou otravu. Podle doktora Francka Gigona (1), lékaře a fytoterpeuta, tyto byliny nemají žádné nežádoucí vedlejší účinky a můžete je užívat bez obav jako ozdravnou kůru po dobu 10 dnů až 1 měsíce, poté můžete kůru obnovit jednou či dvakrát. V případě obnovy kůry doporučuji odstup 3 týdny.
Pozor! Třezalka a grep intenzivně mění detoxikační aktivitu jater při současném dlouhodobém užívání medikamentózní léčby. Proto žádnou z těchto rostlin nepožívejte, pokud užíváte jakékoli léky, mohou totiž snížit nebo naopak znásobit jejich účinek.
(1) Plantes&bien-être, N°22, Mars 2016
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama